Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Hry podle Fandy

7. – 8. dubna 2011

Jsme žáci druhého ročníku ZŠ Sedmikráska. Máme ve třídě spolužáka Fandu s oční vadou, která se nazývá septooptická dysplazie. Znamená to, že nemá žádné periferní vidění a dohlédne přibližně na dva metry. Aby se Fanda ve škole lépe orientoval, bude třeba barevně označit některá místa na chodbách školy. Napadlo nás tedy, že bychom připravili dvoudenní projekt s názvem "Hry podle Fandy", při němž by ostatní děti Sedmikrásky mohly na chvíli vidět svět Fandovýma očima. Pro tuto příležitost jsme speciálně polepili pracovní plastové brýle, které věrně napodobují Fandovu oční vadu.

Hry podle Fandy
Brýle napodobující oční vadu

Po příchodu jednotlivých ročníků do naší třídy Fanda povyprávěl dětem o životě s oční vadou. Pak si děti nasadily brýle a rozešly se na námi připravená stanoviště, kde si mohly například přeskočit švihadlo, navléci korálky, zahrát domino, poskládat puzzle, namalovat a vystřihnout obrázek, ukrojit chleba, zavázat boty nebo zahrát počítačové hry. Úplnou novinkou byla pro děti možnost přečíst si text pomocí televizní lupy pro zrakově postižené.

Snad nejoblíbenějším stanovištěm – především pro učitele – byl koutek s relaxačními masážemi, jež patří k Fandově oční hygieně. Máme pocit, že se "Hry podle Fandy" opravdu povedly. Přítomnost Fandy v naší třídě bereme jako obohacení, protože jsme se díky tomu na Sedmikrásce zas o kousek sblížili.

Žáci druhé třídy

Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy
Pozor na prsty!
Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Hry podle Fandy Prazdny obrazek

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]