Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Poznávací a jazykový výjezd II. stupně do Anglie

11. - 16. listopadu 2015

Co všechno můžete zažít během šesti dnů na cestách po Anglii... školní naučný a poznávací zájezd ZŠ Sedmikráska.
Ačkoliv byl říjen a při odjezdu byly pouhé 2° C, anglické počasí překvapilo teplotami okolo 50 °F (tedy 10 °C), déšť žádný, převážně slunečno, což dokládají fotografie.
Den první. Cesta autobusem, který byl naplněn 44 žáky, skýtala spoustu nových zkušeností: WC ve 3-4 různých zemích, mít nachystané správné bankovky a mince, neztratit pas, zvládnout uložit si všechny věci a kam dát nohy, něčím se zabavit, kdy sklopit, a kdy nesklopit sedadlo, opravdu praktická zkouška tolerance a trpělivosti (no comment). A tak jsme přes celý den a celou noc nakonec dojeli do Calais (Francie) k trajektu, z jehož paluby jsme ráno spatřili bílé útesy doverské – WELCOME TO THE UK!
Den druhý. A hned jsme vyrazili do Londýna! Pro příště víme, že si necháme v autobuse, ne v kufru, kartáček na zuby a pastu, dále oblečení do města. Ačkoliv je Anglie nechutná rovina, koukali jsme z kopce Greenwich (nultý poledník, ukázka anglické stopy) na Londýn pod námi, pak sešli dolů, užili si námořní muzeum a lodí po Temži pak přímo do centra Londýna. Fotoaparáty měly co dělat, jeden monument za druhým, místa spojená s natáčením Harryho Pottera a jiných filmů, tak trochu japonská výprava. Řádně unaveni jsme večer hledali anglická slovíčka pro komunikaci s rodinami, u kterých jsme měli stravu a nocleh.
Den třetí. Cestou do Windsoru autobus hučel sdělováním zážitků (od zapínání světla pomocí šňůrky, pouštění vody ze dvou kohoutků, dobíjení telefonů pomocí redukce, jaké národnosti jsou hostitelé, počet zvířat a televizí v domácnosti, co jsme měli k večeři a co na snídani, jak se spí pod společnou peřinou, atd. atd.), to vše včetně ochutnávky a výměny svačin (vinegar chips – octové brambůrky a další pochutiny). Hrad Windsor, největší trvale obývaný hrad na světě, nás přivítal střídáním hradní stráže (měli jsme štěstí), bezpečnostní prohlídkou jako na letišti a překvapil svými pečlivě udržovanými sály a pokoji se spoustou exponátů zbraní či nádobí, originálů obrazů. Jen královnu jsme nepotkali. Možná jsme ale šli místy, kudy chodí do školy budoucí panovník, a to v okolí prestižní Eton College. Vypukla i první nákupní horečka při shánění suvenýrů včetně úžasného obchodu se sladkostmi „Harryho Pottera“ – Hardys.
Den čtvrtý. Výlet do Oxfordu (historické město a Oxford University), dále menší městečko spjaté s Williamem Shakespearem – Stratford nad Avonou. Nová zkušenost, že pokud chci dostat rozchod, musím mít dobitý mobil, případně hodinky, dále u sebe kartičku s telefony na učitele, orientovat se trochu po okolí, a hlavně poslouchat, v kolik a kde je sraz, s kým jsem ve skupince,…
Den pátý. Ráno balení, rozloučení s hostitelskými rodinami, u autobusu kontrola pasů a naskládání všech spoluzavazadel (opravdu náročné, přibyly dárečky a už nás nebalí rodičové). A na rozloučenou Londýn. Tentokrát Big Ben, Houses of Parliament, Westminster Abbey, Whitehall, Downing Street, Horse Guards, Trafalgar Square, Buckingham Palace, Hyde Park, Oxford Street – shopping, British Museum, China Town, Soho, London Eye, spousta zážitků, plná pamět fotoaparátů, prázdné peněženky a pro dospělé obavy, aby se nikdo neztratil.
Večer nasedáme do autobusu a vyrážíme směr Eurotunel, leč dopravní zácpa ve městě nás zdrží a nestiháme objednaný vlak. Naštěstí nás ještě zařadí do posledního vlaku o půlnoci. Pak celý den až do večera jedeme domů, celkem 26 hodin v autobuse. Většina si už zvykla, únava je znát, někdo spí, povídá si, čte si, paří svou oblíbenou hru, dokonce se ozývá společný zpěv a dopracovávají se výukové listy s tématikou Anglie a frázemi, pustí se několikátý film, a hlavně - těšíme se domů!
SWEET HOME!

Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie Poznávací pobyt Anglie

Tato aktivita byla podpořena v rámci výzvy č. 56 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

>

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]