Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Poetický večer s Petrem Niklem

8. prosince 2015

Tohle se píše na webovkách rožnovské knihovny: "V úterý osmého prosince podkroví praskalo ve švech. Lucie Maléřová pozvala žáky ZŠ Sedmikráska, kapelu Mosskin a další recitátory."

Lucie Maléřová učí dramatický obor na rožnovské ZUŠce. Kdysi učila i na Sedmikrásce, ale to už bylo. Momentálně je doma s dětmi, ovšem už podruhé v poslední době připravila v podkroví Městské knihovny podivuhodné setkání. Setkání hromady dětí, mnoha maminek, tatínků, babiček a dědečků, několika učit-elů i -elek a jednoho bá-sníka.
Tentokrát padla volba na pražského výtvarníka Petra Nikla. Večer jeho textů nesl název Bludný rybář, lovič asociací. Niklova poezie staví na nespoutaném pohrávání si s jazykem a není vždy snadno uchopitelná, riskantní pokus se ale vydařil.
Ze Sedmikrásky nás tam bylo plno. Prvňáci s básničkami, třeťáci s písničkou, básničkami a obrázky, páťáci s další písničkou. Tu si s nimi zahrál i jejich bývalý třídní učitel Láďa Krajča. A vyzdvihnout je třeba jedinečný výkon Jakuba Telčera z osmé třídy v roli cynického hlasu uvádějícího příliš optimistický pohled na události na pravou míru!
Potlesk střídal potlesk, někdo se smál, nikdo neplakal. Po poslední písni kapaly Mosskin jsem nemohl uvěřit, že to vážně trvalo celou hodinu a půl. A pak jsme se rozcházeli a nejeden dědeček vypadal, že je mu docela fajn, a ostatní na tom byli podobně. To už vypadá na vydařený večer, nemám pravdu?

D. S.
Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost Vánoční slavnost

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]