Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2017 / 2018

Fotokronika

Rozvoj technických dovedností žáků

prosinec 2015

V předvánočním čase jsme se opravdu nenudili.

V rámci tzv. "Výzvy 57" z prostředků EU se nám podařilo vybavit řemeslnou dílnu Sedmikrásky spoustou nářadí a nástrojů ke zpracování dřeva, plastů, papíru a textilu. Žáci měli o tyto nové možnosti velký zájem a proto vzniklo také několik dárků pod stromeček. Takové náušnice ze švestkového dřeva, vlastnoručně ušitá taška - byla radost sledovat to nasazení. Míníme v těchto aktivitách na Sedmikrásce pokračovat.

A jak to vidí jednotlivé skupiny dětí a učitelů?
Při práci s textilem hodnotila Veronika Mičolová: Velmi poučné pro některé bylo, že se nevyplatí spěchat nebo že když měřím "přibližně", výsledek je taky jen "přibližně".

Za polytechnickou výchovu a konstruování s Merkurem - Iva Procházková:
Montáž pomůcek do hodin fyziky ze stavebnice Merkur nebyla až tak jednoduchá. Návody byly jen na základní montážní operace. A tak bylo občas nutno velkou část rozšroubovat a začít znovu. Chybami se člověk učí a trpělivost růže přináší.

Za práci se dřevem - Honza Mikolajek:
Kromě nepořádku, spousty prachu a palivového dříví se nám podařilo vyrobit množství zajímavých výrobků, z nichž některé posloužily jako unikátní vánoční dárky (náušnice, svícny,...), jiné jako věci užitečné (rám na obraz, ptačí budka), či jen pro zábavu (katapult). Žáci se při práci seznámili s novými technikami opracovávání dřeva a zjistili, že bez práce nejsou koláče.

Zpracování papíru s Lucií Oharkovou:
I když to na některých fotkách nevypadá, na pravidla bezpečnosti práce jsme se zaměřovali taky.

Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností Rozvoj technických dovedností

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]