Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Akce - Zachraňte vejce!

16. listopadu 2015

Cílem aktivity je zachránit vejce při pádu z výšky. Jednotlivé třídy byly rozděleny do týmů a pustily se do hloubání, jak vše provést, zkoumaly pomůcky, váhaly, zda je důležitější obalit vejce nebo zajistit nafouknutí sáčku či papíru vzduchem, aby letěl. K dispozici je omezené množství materiálu: vlna na pletení, mikrotenový sáček, 2 archy papíru, 5 špejlí, dvě brčka, 2 metry izolepy, nůžky a samozřejmě syrové vajíčko - zatím nepoužívat.
Pak týmy představily své návrhy, včetně nákresů svých projektů a zdůvodnění. Hlasováním či dohodou vybraly jeden, který realizovaly.
S napětím a za bouřlivého odpočítávání byla provedena praktická zkouška. Zástupce třídy vypustil vejce z okna 1. patra, To se snášelo směrem k přihlížejícímu davu. Zabezpečení vejce mělo nejrůznější podoby a to od lodičky, obalení všemi materiály, až po přistávací nožky vesmírných sond. Brždění pomocí odporu vzduchu bylo zajištěno padáky z igelitu i papíru, případně vyztužené kostrou ze špejlí, připomínající rogalo či paragliding (papír zpevněný v pruzích lepicí páskou či igelit s hranami z brček). Po přistání a ověření, že vejce je neporušené, nastal jásot. A aby bylo prokázáno, že šlo o běžná vejce, netvrzená a nevařená, jako poslední bylo vypuštěno "učitelské" vejce, a to pouze v papírovém sáčku. Skořápka praskla a bílek se žloutkem vytekly.
Příště tedy pokračování s omezenějším počtem pomůcek a tentokrát z 2. patra

Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko Zachraňte vajíčko

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]