Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Cesta do školy


Pátek 18. listopadu jsme zvolili dnem "kol pro Afriku". Tedy nejen kol, ale i náhradních dílů, nářadí a prošlých či zánovních autolékárniček - to všechno mohly děti po dohodě s rodiči, případně za jejich pomoci dopravit ke vstupu do naší školy. Podpořit svými dary africké děti, konkrétně ty z Gambie, které den co den do školy váží dlouhou pěší cestu.

Akci jsme na Sedmikrásce pojali jako projektový den, v jehož rámci si děti z první až čtvrté třídy společně se svými učiteli o vrstevnících z Afriky promítli krátkou reportáž a o jejich situaci si povídali. Informace i atmosféru výjimečného školního dne zaznamenaly na společném výtvarném díle „Každé kolo má dvě duše“.
Se staršími žáky jsme zhlédli film Cesta do školy, o tom, jakým způsobem se do školy dopravují děti z různých konců světa. Sledovali jsme, jak se některé děti v Keni na cestě do školy pohybují mezi nebezpečnými slony, jak děti z Maroka vyráží na trasu dlouhou 22 km každý týden, jak bratr se sestrou dojíždí do školy přes argentinské pláně na koni, svízelnou pěší túru indických bratrů i s invalidním vozíkem. V dalším bloku jsme srovnávali pomocí informací z internetu dostupnost některých životně důležitých potřeb v těchto zemích, které my považujeme za naprosto automatické a možná s nimi nakládáme někdy až nerozvážně – voda, vzdělávání, hygiena, bydlení… Snad se nám podařilo se pozastavit a trochu zapřemýšlet o dosažitelnosti vzdělání s větším nadhledem, o čemž svědčí myšlenky, které žáci v závěru tohoto projektu přenesli do podoby slohových prací.
Vyvrcholením celého dopoledne byl tak trochu happeningový průvod s více než 30 koly parkem ke sběrnému místu v cykloobchodu Petyša Sport. Ostatně, narazíte-li třeba při jarním úklidu na kolo, které je tak trochu ještě k světu, ale vám už neposlouží – vězte, že pro děti v Africe to může být poklad. Akce není časově omezena a přispět touto konkrétní věcí pro potřebné školáky můžete i jednotlivě. Informace a nejlepšího partnera najdete na www.kolaproafriku.cz Naše kola jsou v současnosti v ostravském Koblově, kde budou tříděna, opravena a pak poslána kontejnerem do Afriky. Šťastnou cestu do školy ...!
Děkujeme všem dětem i jejich rodičům za dary.

Tým učitelů ZŠ Sedmikráska o. p. s.


kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku kola_pro_afriku

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]