Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Výjezd týmu Sedmikrásky - Hostětín

20. - 21. října 2017

V pátek 20. října vyjel tým zaměstnanců Sedmikrásky do ekologického centra organizace Veronica v obci Hostětín. Cílem cesty bylo pracovní setkání, na němž jsme probírali otázku hodnot, jimiž se řídíme v životě i v naší učitelské praxi, a problematiku osobnostních typů jednotlivých zaměstnanců školy. Už před výjezdem jsme si vyplnili dotazníky na téma hodnot a osobnostní typologie. Po ubytování v pozoruhodné ekologické budově tzv. pasivního domu a obhlídce okolí jsme se sešli společně s lektorkou, psycholožkou Irenou Swiecicki.
Prvním tématem byly hodnoty, které jsou pro nás důležité a činí náš život smysluplný, pokud je zažíváme v pozitivních situacích. Preferované společné hodnoty týmu Sedmikrásky byly rodina, naslouchání, potřeba být přínosný, kreativita, férovost, osobní zodpovědnost. Ve skupinách jsme pak hledali možnosti, jak tyto hodnoty naplňovat v naší škole.
Druhým tématem byla typologie MBTI zaměřená na skutečnost, jak různí lidé různě vnímají svět a činí svá rozhodnutí. Na konkrétních příkladech jsme znovu hledali své volby, přirozené projevy. Zajímavé bylo, jak působíme na okolí a jak se sami cítíme nejlépe. Takže je potřeba respektovat projevy druhých, ačkoli mi nejsou vlastní (přirozené, příjemné), každý jsme originál.
Bonusovým dnem výjezdu byla sobota s bohatou snídaní, možností zúčastnit se voleb a procházkou po okolí pozoruhodné ekologické vesnice Hostětín, s konzumací čerstvého moštu a se skvělým obědem jako tečkou za naším pobytem zde. Určitě toto místo navštívíme i s našimi žáky a návštěvu doporučujeme i vám ostatním.

Ekologické centrum VeronicaHostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín Hostětín

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 953 ]