Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Lyžařský výcvik na Gruni

13.-16. března 2018

Lyžák byl zajímavá zkušenost, to mohu říci již na začátek. A také, že program byl tak nabitý, že jsme si ani nestihli odpočinout nebo pořádně pobýt se spolužáky. Byl náročný - a na to jsme často pomýšleli i my, deváťáci, kteří už mnoho společných výletů mít nebudeme. Večer jsme padli vyšťavení jako citróny a vlastně už na nic pořádně nebyla energie. Avšak musím každopádně uznat, že program byl perfektně vymyšlen, jako vždy, a proveden s nadšením a elánem, na který byla radost se koukat. A učitelé byli sem tam svolní nabídnout i trochu volného času navíc.

No, ale abych se přehoupla k obsahu tohoto výletu. Po obtížném vstávání, balení na poslední chvíli a nakupování postapokalyptických zásob jídla jsme se všichni nakonec s úsměvy na tváři sešli a vyjeli autobusem na Bílou. Naše cesta směřovala do ski areálu Gruň, kde jsme měli strávit následující čtyři dny.
Hned první den jsme se dozvěděli o celém programu. Byl laděn do podoby olympijských her. Soutěžilo se v šesti disciplínách. V krasobruslení, ze kterého při čtvrtečním představení všem padala brada a učitelé byli ohromeni snahou a pílí, kterou naše skupiny vynaložily, ve čtyřbobu, parahokeji, slalomu, biatlonu a v curlingu. Následně jsme byli rozřazeni do šesti skupin, tedy jednotlivých států, které pak soutěžily v disciplínách. Každá skupina si vymyslela vlastní název a každá měla svůj vlastní národní sport z nabídky. Pak se každý večer soutěžilo a přičítaly se za každé vítězství body.
Mezi programem jsme vždy šli na svah, zajezdili si a pak se vrátili zpět na chatu. Za tu dobu na sjezdovce se daly pozorovat neskutečné pokroky. Lidé, kteří v životě nestáli na lyžích či snowboardu, se naučili jezdit. Ne sice perfektně, ale pokrok byl zcela zjevný a obdivuhodný. Ve volném čase se hrálo na kytary, mandolínu, hrál se bang i jiné hry, lítalo se po chodbách a učitelům se dělaly vrásky. Krásným okořeněním byla Jaráskova (9. třída) hardbase party, při které si poslední večer každý, kdo chtěl, zatančil a pobavil se. Včetně učitelů.

A jako poznámku na závěr musím uvést, že Zimní olympijské hry Gruň 2018 vyhrála Planeta XXL, na druhém místě byli FPRN a na třetím Severní Koresia. Ale myslím, že nejen oni si zaslouží velikou pochvalu za své úspěchy!

Aneta Ptáčková, 9. třídaLyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň Lyžařský výcvik Gruň

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 853 ]