Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Výroba sádrových masek

leden 2018

Hodinu pracovních činností v páté třídě jsme si zpestřili tím, že jsme vytvářeli sádrové masky na obličej, doplněny výrazem, emocí. Pro inspiraci jsme se dívali na výrazy dvou známých komiků Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Zkoušeli jsme na vlastních obličejích různé emoce a nakonec vybrali tyto: smutek, radost, naštvanost, vztek, melancholie. Masky můžeme dále využít i v hodinách dramatické výchovy. Pokud byste si chtěli vyrobit svou vlastní masku, tak vám vysvětlíme, jak na to.
Budete potřebovat: vazelínu nebo mastný krém na obličej, odličovací tamponky, 1 sádrový obvaz, vlažnou vodu, misku na vodu, nůžky.
Návod na výrobu masky: Na tvář si naneste vazelínu, na obočí větší vrstvu! Odličovací tamponky položte na oči. Pak vám kamarád nanáší nastřižené sádrové obvazy (namočeny ve vlažné vodě) na obličej. Při kladení obvazů dávejte pozor a vynechávejte nosní dírky. Celý povrch obličeje pokryjete dostatečnou tloušťkou obvazů. Asi po 10 minutách je maska ztuhlá natolik, že ji můžete pomocí mimických svalů dostat z obličeje dolů. Pomocí obvazu zakryjte díru na nose a nechte sušit do dalšího dne.
Celý postup vyžaduje velkou dávku vzájemné důvěry. Pro někoho to nemusí být příjemný zážitek, i v naší třídě se dva žáci této aktivity nezúčastnili. Po zaschnutí vystřihnete dírky pro oči a prorazíte dírky v nose na dýchání. My jsme si v této chvíli namalovali na masky obočí a ústa, kterými jsme vyjádřili emoce. A zbývá už jen celou masku natřít lepidlem, aby se zpevnila a mohli jste ji dále používat. Pro všechny, kteří si tento postup vyzkoušeli, to byl velmi zajímavý a netradiční zážitek.
Jak už jsme zmínili v postupu práce, vyžaduje to velkou porci důvěry ve svého spolužáka, který vás má v tu chvíli na starosti. Z masek máme velkou radost a těšíme se na to, až si s nimi zahrajeme divadlo v hodině dramatické výchovy.Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby Návštěva ze záchranné služby

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 853 ]