Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Návštěva psa Filipsa

10. října 2017

Jedním z témat třeťáckého učiva je i poznávání turistických zajímavostí Rožnova a orientace v plánku města. Třeťáci si vše vyzkoušeli přímo v roli průvodců.
Následně o tom napsali toto:
Ve středu 4.10. nám paní učitelka oznámila, že s paní asistentkou Pavlou přijede na autobusové nádraží tajný host. Proto jsme šli na zastávku a čekali. Paní asistentka vystoupila s psem Filipsem. Pes Filipes přijel z Vysokých Tater, kde pracuje u horské služby.
Nikdy v Rožnově nebyl, tak nás požádal, abychom mu naše město ukázali. Cestou do TIC jsme navštívili prodejnu horských kol, aby si mohl Filipes jedno vyzkoušet. Pak jsme se společně vyfotili u kostela Všech svatých. V informačním centru jsme si vzali plán města a psovi Filipsovi vybrali suvenýr - pohlednici Rožnova.
Protože jsme měli hlad, navštívili jsme Cyrilovo pekařství, kde si Filipes koupil valašské dobroty - frgál, lázeňské oplatky a pečený čaj. Posvačili jsme na Masarykově náměstí a společně se vyfotili u sochy. Z náměstí jsme šli do městského parku až k soše zbojníka Ondráše. Následně jsme se přebrodili přes divokou řeku - potůček v parku, až jsme došli k dřevěnému evangelickému kostelu. Od něho pak do Valašského muzea, kde si Filipes prohlédl výstavu, dobře se od Emmči napil a koupil si ozdobný magnet. Protože je Filipes velký čtenář, navštívili jsme zavřenou knihovnu a zařádili si na klouzačce a kamenech. Před odchodem dostal Filipes od Emmči, Jáji a Nelči hobla. Při zpáteční cestě do školy jsme pozdravili svatého Kryštofa a ukázali Filipsovi sedmikráskovou zahradu. Pak jsme se spolu s ním uložili ke spánku. Před usnutím Filipsovi Jasmínka zahrála ukolébavku.

Filipsovi se u nás a s námi tak líbilo, že zavolal do horské služby ve Vysokých Tatrách, dal tam výpověď a přestěhoval se trvale na Sedmikrásku.

Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova Poznávání Rožnova

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 953 ]