Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Skrz na skrz Olomoucí

7.-8. června 2018

V 6:20 ráno jsme se všichni sešli na vlakovém nádraží a v 6:40 jsme odjeli do Olomouce.
Když jsme si dostatečně užili jízdy na eskalátorech na olomouckém nádraží, tak jsme se přemístili do galerie. Tam jsme měli zamluvený program o abstrakci polských umělců. Vyzkoušeli jsme si seskládat barevný kruh, seřadili malby od nejreálnějších po abstraktní, povídali jsme si o vystavených obrazech z neobvyklých materiálů např. kosti, silon, kůže ... Taky jsme si zahráli hru inspirovanou dílem umělce Ryszarda Winiarskiho s hracím plánem a kostkami. Po skončení programu jsme měli rozchod na náměstí, abychom si dokoupili jídlo a ne/potřebné věci. Poté jsme se přemístili parkem a přes hřiště k Pevnosti poznání, kde jsme si mohli projít čtyři stanoviště, na každém bylo jiné téma. První stanoviště bylo historické, vyzkoušeli jsme si oblečení, které nosili ve válce a podívali se na různé zbraně. Druhé stanoviště bylo převážně o vědeckých pokusech, vyzkoušeli jsme si například, jak funguje kyvadlo. Třetí bylo přírodovědné, kde jsme měli možnost prohlédnout si křídla motýla a jiné přírodniny pod mikroskopem. Ve čtvrtém byl vesmír, 3D film a malování světlem.
Potom jsme se přesunuli do kempu, vyzvedli si věci a postavili stany. Zaskákali jsme si na nafukovací trampolíně a zahráli si hru - vlajky. Opékali si dobroty a pěkně napapaní šli do stanu a tam si dlouho povídali, až jsme únavou usnuli.
Ráno jsme se probudili a dali si výbornou snídani plnou buchet od maminek. Zabalili stany a vyrazili do lanového centra. Když jsme tam celí utrmácení dorazili, tak jsme zjistili, že naše rezervace v počítači chybí. Nabídli nám tedy náhradní program, nízké lanové překážky a dětské hřiště se zajímavými hracími prvky. Jako bonus jsme se zhoupli na tandemové houpačce. Po dvou jsme se usadili do sedaček a vytáhlo nás to do šestnácti metrů, poté následoval nečekaný pád dolů. Všichni navzájem jsme se bavili groteskními a trochu strnulými výrazy našich kamarádů.
Domů jsme se vraceli plni zážitků.

Kluci a holky z páté třídy.Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí Skrz na skrz Olomoucí

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 853 ]