Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Splouvání Bečvy osmou třídou

30. května - 1. června 2018

Voda z pohledu dívek:

Ve čtvrtek jsme jeli vlakem do Lhotky n. B. Ve Lhotce jsme nafoukali čluny, prošli jsme základním kurzem a vypluli jsme. Postupně jsme zdolávali všechny peřeje a mělčiny, co nám stály v cestě, občas jsme tahali a někdy se i nedobrovolně koupali. Nakonec ale vše dopadlo dobře a krásně jsme se najedli. Po jídle jsme si šli zaplavat při západu slunce, kohoutí zápasy vyhráli Sabina a Franta. Potom jsme si vyčistili zuby a šli spinkat při zvuku babince- žabince.
Druhý den nás bolelo celé tělo, a tak jsme dostali snídani z hodně hodně vajíček a bílkovin. Bleskově jsme si zabalili a nasedli na své lodě. Jelikož večer pršelo, jelo se nám dobře a sjeli jsme až na některé výjimky všechny překážky. Ke konci už jsme měli hlad a docházely nám síly, ale abychom stihli dřívější vlak, paní učitelka nás hnala nezastavitelným tempem.
V pořádku jsme dojeli a na vlak jsme ještě čekali a všechno v klidu zvládli.
Ztráty: Frantovy nohy, Hančina kšiltovka, Věrčiny hlasivky a brýle, paní učitelky kolínko a svaly všech účastníků zájezdu.

Voda z pohledu chlapců:

Ve čtvrtek 31. 5. - 1. 6. jsme byli na vodáku.
DEN PRVNÍ
První hodinu jsme si osvojili znalosti vodáctví na netekoucí Bečvě ve Lhotce nad Bečvou. Potom jsme poobědvali a vyrazili na dlouhou cestu. Cesta byla plná splavů, u kterých jsme museli přenášet lodě, protože bylo málo vody. Po cca šesti hodinách jsme přijeli do Hustopeč nad Bečvou. Den jsme zakončili večeří a potom jsme se byli vykoupat. Než jsme ulehli do postelí, kde by i dřevo bylo měkčí, zabíjeli jsme hmyz a veliké pavouky.

DEN DRUHÝ
Když nás učitelky vzbudily, nasnídali jsme se, dofoukali pálavy a vyrazili zase na vodu. Jelikož v noci pršelo, bylo o něco více vody, takže splavy byly sjízdnější. V průběhu plavby nás doháněla bouřka, které jsme nakonec upluli. Když jsme dojeli do Teplic nad Bečvou, lodě jsme vytáhli na břeh a dali si oběd. Vyčistili, vyfoukli a sbalili jsme pálavy, vydali se směr vlakové nádraží a jeli domů. Za krásný výlet děkujeme učitelkám.
Thomas, František, Sebastian, Kuba, David, Adam.

Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou Splouvání Bečvy osmou třídou

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 953 ]