Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2018 / 2019

Fotokronika

Podzimní slavnost

26. října 2018


V neděli ráno se sešli všichni účastníci exkurze u benzínové pumpy OMV. Rozloučili jsme se s opatrovníky či rodiči, naházeli zavazadla do úložného prostoru autobusu (kufr) a vyrazili vstříc dobrodružství.
Míjeli jsme: Česko, SRN, Belgii a Francii. Z Calles jsme trajektem přepluli kanál La Manche a najednou se zjevilo pobřeží Anglie.
Navzdory únavě z 24 hodinové cesty autobusem a dešti, jsme probádali Londýn skrz na skrz. Navštívili jsme: záchody, Greenwich ( zde jsme překročili nultý poledník, kochali se výhledem na krásný Londýn-Royal Palace). Kouzlem jsme prošli Temži suchou nohou tam a zpět. Poté jsme se projeli lodí po oné bájné řece Themes. Dále na nás čekal Big Ben pod pláštěm rekonstrukce a Churchill na stupínku. Bohužel jsme neviděli premiérku Mayovou, zato jsme viděli místo, které obývá! (Downing street 10) Následovala výměna stráží na Buckingamském paláci a na Trafalgar square jsme sledovali sochu muže naloženém v rumu. To jsme moc nepochopili, ale to je prostě historie. O kousek dál byl Leicester square- socha Shakespeara, kino prince Charlese a Čínská čtvrť/ Soho. Bylo toho na nás moc, tak jsme si šli hrát do Hamley's i s paní průvodkyní. Pak jsme se podívali na pouliční umělce zpět na Leicester square a dlouhou cestou došli k London Eye, kde jsme čekali na autobus, který nás dovezl k meeting pointu. Zde jsme rozdělili do rodin.

2. den
Návštěva Windsoru, jenž byl krásný. Strávili jsme zde půl dne a druhou půlku dne jsme se pokoušeli dostat do Oxfordu nebo Stratfordu, ale kvůli dopravní zácpě jsme zvolili třetí možnost- Marks&Spencer.

3. den
Sussex. Moře. Hastings. Pašerácké jeskyně. Akvárium. Nákupy. To byla hesla sluncem zalitého dne.

4. den
Navštívení British museum, kde jsme prošli historií celého světa. A pak Primark... Království cen! Za L8 = i čtrnáct kusů! Viděli jsme budovu s Harry Potterem a vykradli M&M's. Ze srdce se omlouváme.

5. den
Ranní loučení s rodinami vyvolalo slzy. Ovšem tento den byl šťastný pro paní učitelku Veroniku Vašutovou, neb slavila své narozeniny. Snažila se to utajit, ale druhá paní učitelka Denisa Tomková ji v tomto tvrdě podrazila a začali jsme zpívat "For she's a jolly good fellow"
Způsobili jsme si zdravotní potíže plavbou na lodi opět po Temži. Podívali jsme se na slavný Tower Bridge, bohužel se nám neotevřel. Načichali jsme se atmosféry Borrough marketu.
Před Tower of London Honza Einšpígl předvedl taneční a parkourové vystoupení. V Toweru jsme strávili téměř celý den. Poté se někteří svezli lanovkou a jiní šli do Tesca. Nakonec jsme nastoupili do autobusu a vyrazili vstříc škole. Ach jo...
V 7 večer jsme dorazili zpět do domovů, kde na na nás čekalo dokoukávání prošvihnutých seriálů. A taky rodina.

(Viki a Kiki)


Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost Podzimní slavnost

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]