Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Postřehy žáků sedmé třídy z přednášky Roboti v našem životě

15. října 2018


V pondělí 15. října jsme navštívili Svět techniky v Ostravě. Zatímco byli naši kamarádi v Londýně, my jsme vyrazili do Ostravy. Ráno v 6:30 jsme se všichni sešli ospalí na autobusovém nádraží. Cesta autobusem byla dlouhá, ale aspoň jsme měli čas se dospat. Když jsme dorazili na místo, odvedl nás pán do třídy v budově U6. Tam jsme se usadili, pán nám spustil prezentaci a poslouchali jsme. Kladl nám různé otázky a zapojoval nás, ale většina byla ještě rozespalá, takže jsme moc nereagovali a často nám museli dopomoct učitelé. Potom nám rozdal robotické lego a po poučení o ceně, křehkosti a používání jsme se pustili do stavění robota. Po zdlouhavém a náročném procesu jsme zapojili kabely a robot byl na světě. Poté jsme měli přestávku a měli jsme možnost si zajít krátce prohlédnout svět U6, vyřádit se ve vodním světě a posvačit. Po přestávce jsme si roboty zapnuli a zkoušeli jsme programovat a plnili jsme různé programovací úkoly. Byla to zábava.

...Také jsme si vyzkoušeli na spolužácích, jak by to fungovalo, kdyby robot uměl jen dva pokyny a měli bychom jej přesunout z místa na místo. Program se mi moc líbil (a myslím, že i mým ostatním spolužákům), nejvíc mě asi zaujalo programování samotného robota.

... Polovinu času nám pán ukazoval prezentaci, ve které bylo hodně zajímavostí. Líbilo se mi, jak s námi pán komunikoval, zapojoval nás do debaty a kladl nám otázky.

... Zajímalo mě, jak jsme programovali a stavěli roboty z lega, motoru, dotykového čidla, ultrazvukového čidla, barevného snímače.

... Mě na té přednášce nejvíc zaujalo a bavilo to, že jsme si mohli vystavět vlastního robota a naprogramovat si ho.


Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky Podzimní svet_techniky

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 953 ]