Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2018 / 2019

Fotokronika

Ztraceni ve městě

17. října 2018


Sedmáci o animačním programu Ztraceni ve městě (Muzeum moderního umění Olomouc, Avantgardní umění ve střední Evropě, výstava Rozlomená doba 1908–1928)

... Kyž jsme tam dorazili, nastoupili jsme do špatné tramvaje, která nám odjela i s naší paní učitelkou. V muzeu nás přivítal průvodce, který nám povídal u všech obrazů. Někdy vyprávěl jednou větou, někdy i padesáti… Ukázal nám obrazy i z jiného pohledu, např. jaký má člověk na obraze výraz, jestli je obraz smutný, veselý, proč má takový název. Byli jsme i v kině, kde se promítal starý film. Byl pro mě ovšem velmi depresivní, protože u něj hrála velmi psycho hudba, např. ťukání nebo téměř neslyšné zvuky houslí. Film byl nekvalitní a byly tam útržky videí, např. lodí, nebo tam byly zvláštní čáry, obrazce či kruhy.

... Bylo tam hrozně moc obrazů a pán nám v každé místnosti s obrazy něco o nich povykládal. Byly krásné, ale smutné. Byly tmavé i světlé, ale šel z nich strach a nevolnost. Postavy jako by byly naštvané nebo se bály. Potom jsme se dozvěděli proč. Byly to obrazy z období před, po a uprostřed první světové války. Nebyla to ale jen výstava obrazů. Taky jsme si zahráli hru, kdy jsme každý dělali nějaký pohyb a zvuk, a tak jsme tvořili jakýsi podivný stroj.

... Kdo chtěl, dostal novinový článek, který přečetl v malém nahrávacím studiu. Ten můj byl o příbězích z měst ve válečném období, lidé vraždili, kradli, schovávali se. Ostatní si to mohli poslechnout ze starého rádia.


Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě Ztraceni ve městě

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]