Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Druháci na výstavě a v dílně

13. září 2019


Přijali jsme pozvání na výstavu rožnovského sochaře Mária Kotrby a vydali se za uměním na blízkou Brilovku. Kromě soch a obrazů v zajímavém prostředí, na nás už čekaly aktivity s pracovními listy. Počítali jsme figury na obrazech, poznávali tvary obsažené v sochách, luštili křížovku, kreslili podle pana umělce i vlastní fantazie. Nakonec jsme shlédli dokument, kde jsme poznali záběry z blízkého ateliéru Mária Kotrby a vyluštili šifru MK 60, která nám připomněla, že jsme opravdu viděli jedinečné sochy a další už bohužel nevzniknou. Plnění hravých úkolů jsme si užili. Než jsme se nadáli, byl čas oběda. Když jsme se vraceli do školy, ještě jsme zastavili a zvesela pozdravili sochu sv. Kryštofa u kina, jako by to byl náš starý známý kamarád.
Plni dojmů z výstavy jsme se ve škole pustili do tvorby vlastních modelů figurálních soch. Nakoukněte, dařilo se nám mistrovsky!
PS: Protože si tuto událost nenechaly ujít ani další třídy v rámci výtvarné výchovy, přidáváme další fotografie.


Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha Jak se dělá socha

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]