Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Výukový program - Biologie včely medonosné

20. listopadu 2019


V červnu letošního roku vznikl v Mezinárodním centru pro mladé včelaře - ICYB (http://icyb.cz/ ) výukový materiál určený na mezinárodní setkání včelích mládežníků ze třiceti zemí světa - IMYB.
Tato ilustrovaná knížečka v angličtině spatřila světlo světa za pomoci odborníků z České republiky, Anglie a Madeiry (Portugalsko). V září dílko poputuje na mezinárodní včelařskou výstavu Apimondia do kanadského Montrealu a zúčastní se soutěže World Beekeeping Awards mezi sedmadvaceti nejlepšími včelařskými knihami z celého světa. V současnosti je knížka v nabídce jako výukový materiál pro školy v Anglii, kde také vychází v odborném tisku. Stejně tak je tomu v České republice. Tým autorů právě pracuje také na ruské verzi.
Sedmikráska, tedy žáci ze sedmé třídy, měli ve středu 20. 11. 2019 možnost seznámit se s obsahem "Ilustrované biologie včely medonosné" při výukovém programu vedeném přímo autorem knihy Miroslavem Urbanem.
Při čtyřhodinovém včelím maratonu žáci získali teoretické i praktické informace o vývoji a stavbě hmyzu, nakoukli do společenského chování včel, zjistili, jak se včelám žije v létě i v zimě. Pomohli včelám opylovat kvetoucí rostliny v krajině a našli, jaký je přínos opylování pro člověka. To vše viděli drobnohledem mikroskopů, ale i na velikém plátně, kam promítali výsledky své práce. Při praktické ukázce si osahali včelařské pomůcky, včelí úl a voskové plásty. Vyzkoušeli si, jaké je orientovat se v krajině pomocí včelího tanečku.


Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely Projekt včely

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]