Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

Archiv

2019 / 2020

Fotokronika

Geografická exkurze

24. září 2020


V rámci geografie České republiky žáci 9. ročníku navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranickou propast u Teplic nad Bečvou.
Propast je unikátní nejen v rámci ČR, ale i celosvětově. Krasovění neprobíhá jen obvyklou cestou rozpouštěním vápence vodami prosakujícími z povrchu podél puklin, ale zejména zespoda, působením kyselky s významným obsahem CO2. Její hloubka je 404 metrů a rozhodně ji speleologové nepovažují za konečnou. Existují reálné předpoklady, že je propojena pod řekou Bečvou s jeskyněmi v protějším svahu nad lázněmi. Jeskyni zdobí pro změnu aragonitové nárůsty a tzv. "koblihy". V několika místech je vysoká koncentrace CO2, což nám průvodkyně dokázala spouštěním svíčky, která v určitém momentu (nedostatkem kyslíku) zhasla.

Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze Geografická exkurze

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]