Základní škola Sedmikráska, o. p. s., Rožnov pod Radhoštěm - Aktuality

Skoč na obsah / Skoč na menu / Skoč na patku

Menu

Aktuality

Co je u nás nového?

O projektu „Můžeme být spolu“

>>> Podrobnější informace

Projekt, který ZŠ Sedmikráska, o.p.s. realizuje v období leden 2007 – červen 2008 navazuje na pilíře školy. ZŠ Sedmikráska na hlavním tématu projektu – Integrace znevýhodněných žáků do běžné třídy pracuje systematicky od roku 1993. Projekt byl podpořen „Operačním programem rozvoj lidských zdrojů“ v grantovém schématu „Zkvalitňování vzdělávání ve školách a školských zařízeních“. Výše podpory činila 2 571 730,- Kč.

Projekt MŮŽEME BÝT SPOLU je zaměřen na znevýhodněné žáky II. stupně ZŠ Sedmikráska. Umožňuje jim integraci do běžné třídy, sleduje a rozvíjí jejich klíčové kompetence a vzdělávací možnosti a formuje jejich profesní zaměření. To je provázáno s dalším vzděláváním a zvyšováním kvalifikace pedagogického týmu, fungujícím partnerstvím škol a poradenských zařízení a otevření školy směrem k veřejnosti.

Cílem projektu je realizace integračního vzdělávacího programu ZŠ Sedmikráska s dopadem na cílovou skupinu žáků II. stupně ZŠ, budoucí absolventy škol a pedagogických pracovníku v Mikroregionu Rožnovsko. V rámci projektu jsou zabezpečena kritéria rovných příležitostí pro znevýhodněné skupiny občanů uplatněním principu diferenciace a individualizace vzdělávacího procesu. Metodickou a poradenskou činnost zde zastávají speciálně pedagogická centra a školní psycholog.

ESF - ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI PRO VŠECHNY!
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Dotazníky 2008 / přidáno 10. 6. 2008

Výsledky dotazníků pro rodiče, žáky a učitele jsou zveřejněny na diskusním fóru (heslo mají žáci v žákovských knížkách).

Okresní kolo turnaje v kopané / přidáno 24. 5. 2008

Sportovní výprava Sedmikrásky se vítězstvím v okrskovém kole (stalo se tak poprvé v historii našich řídkých účastí) probojovala do okresního kola fotbalového turnaje zákl. škol McDonald Cup. Tam skončila na čestném 7. – 8. místě. Páťáci (a čtvrťáci), děkujeme!

Budoucí starostové či ministři / přidáno 6. 5. 5008

V jedné hodině slohu jsme se snažili vžít do rolí starostů obcí a ministrů české republiky. Jaké kroky k nápravám ve své obci nebo v zákonech by učinily děti ze čtvrté třídy kdyby měli tu moc?
>>> Celý článek

Kinematovlak 2008 / přidáno 22. 4. 2008

V pátek 18. dubna se prvňáci a druháci sešli na nádraží. Ne, nikam se nejelo, šlo se do kina – vlastně do kinematovlaku. Starý poštovní vagón byl upravený jako malý promítací sál a v něm jsme shlédli 7 večerníčků. Po ránu!
V dalším vagóně bylo pojízdné železniční muzeum. Na stěnách a ve vitrínách bylo nespočet exponátů dokumentujících historii, současnost a tak trochu i budoucnost železnice.
>>> Fotografie

Úklid kolem školy / přidáno 14. 4. 2008

Úklid jsme rozšířili i o rozjasnění nudně šedých dveří ke školnímo hřišti. Děti se vyřádily a výsledek nelze přehlédnout!

Karneval na 1. stupni / přidáno 3. 4. 2008

(Den v maskách)
Ve třídě tentokrát neseděly děti ze Sedmikrásky, ale princezny, kočky a myši, rytíři, indiáni, víly, piráti, batmani a supermani, kovbojové a vojáci, čarodějnice i sněhulák. Leč vyučování probíhalo jakoby nic, přestože část učitelského sboru byla tentokrát otevřeně stylizována jako šašci a krávy.
Druhou půli vyučování se maskované skupiny přesouvaly třídami v přízemí školy, v nichž byly připraveny hry a písničky.
>>> Několik fotografií

Keramika – Robinson Crusoe / přidáno 3. 4. 2008

(listopad a prosinec 2007)
Robinson Crusoe ztroskotal na pustém ostrově. Mezi jeho jedinné přátele patřil papoušek a později zachráněný divoch, kterému dal jméno Pátek. Robinson si musel umět poradit, aby na ostrově ve zdraví přežil. Když si chtěl něco dobrého uvařit, tak potřeboval nádobí. Začal dělat keramiku.
Pokoušeli jsme se vyrábět nádoby podobně jako Robinson. Tvořili jsme talíře, mísy, "hrníčky pro Pátka" a modelovali papoušky. Točili jsme drobné misky a svícny na hrnčířském kruhu.
Některé výrobky jsme před Vánoci zakuřovali v cihlové venkovní peci v pilinách. Zjistili jsme, že to Robinson vůbec neměl jednoduché.
>>> Fotogalerie

Zimní škola v přírodě / přidáno 17. 3. 2008

Po loňském odvolaném lyžařském pobytu jsme si to letos nenechali ujít. Sněhové podmínky nad přehradou Horní Bečva byly bídné, leč dalo se…
Děti z 1. stupně byly ubytovány na středisku Pekárny, druhostupňáci na chatě Unigeo. Společně jsme se vídali na lyžovačce a na většině večerních akcí.
>>> Celý článek
>>> Fotogalerie

Pro pamětníky: Vranča 2007 / přidáno 6. 3. 2008

Koncem listopadu žáci 6. – 9. ročníku spolu s učiteli zamířili ze dvou různých stran na turistickou ubytovnu Vranča. Cesta byla přes kopce i údolí, sněhem i blátem, s brbláním či s úsměvem. Došlo i na únavu, povídání, koukání kolem sebe. Na místě pak družstva napříč třídami prověřila své dovednosti ve šněrování tkaniček, skládání papírových lodiček, postřeh při pozorování změn na učitelích, fantazii ve vymýšlení slov, tvoření věže z rukavic… Závěr obstaraly tradiční scénky – předvádění přítomných učitelů žáky.
>>> Několik fotografií

Ohlédnutí za podzimními výpravami páťáků / přidáno 13. 2. 2008

Výprava do Moravskoslezského kraje
Ráno 12. 10. 2007 jsme vyrazili z autobusového nádraží směrem na Kozlovickou starou školu, kde jsme si poslechli nějaké informace o tom, jak to ve školách vypadalo dřív, např. za zlobení dostal žák rákoskou po dlaních atd… Žáci měli v lavicích břidlicové tabulky, na které psali křídou.
Když prohlídka skončila, šli jsme do mlýnské hospody, kde jsme si dali smažený sýr a colu nebo fantu. Najedli jsme se a šli jsme na autobus do středu Kozlovic. Potom jsme jeli do Ostravy…
>>> Celý článek
>>> Fotogalerie

Výprava Olomoucko
Měli jsem sraz v 7.00 na vlakovém nádraží v Rožnově. Sešli jsme se čtyři a pani učitelka. Jeli jsme vlakem do Valašského Meziříčí a pak jsme přestoupili na vlak do Olomouce. Autobusem jsme dojeli do Javoříčské jeskyně. V jeskyni je krásná krápníková výzdoba. Nejvíc se mi líbil dóm Gigantů. Pak jsme navštívili skleníky, kde byly tropické rostliny a kaktusy. Nocleh jsme měli ve Skautském domě, měli jsme čas si zahrát florbal. Na druhý den jsme vyrazili na hrad Bouzov. Na tomto hradě se točila pohádka o princezně Jasněnce.
Výprava byla velmi zajímavá a poučná.Za dva dny jsem toho hodně viděli.
>>> Fotogalerie

Projekce a výstava "Domov" / přidáno 15. 1. 2008

Žijeme v době, kdy mezilidské kontakty tak odlišných věkových kategorií, jako jsou děti ze základní školy a klienti domovů seniorů, nepatří mezi běžné jevy. O to důležitější připadalo učitelům rožnovské ZŠ Sedmikráska uskutečnit spolu se svými žáky projekt, který by spočíval právě v takovémto setkávání.
Účastníky dění na projektu byla velká část žáků a pedagogů školy. Už od I. ročníku jsme měli možnost formou výtvarných prací sledovat, co si malí prckové představují pod tím magickým slovem. Na II. stupni školy pak vznikaly poměrně sofistikované a mnohdy odvážné, ba přímo interaktivní objekty.
A několik žáků se také nakonec stalo aktivními účastníky filmování. Našli odvahu pozvat nás k sobě domů a pozvaným babičkám, kameře i veřejnosti ukázat, jak to u nich vypadá a co pro ně vlastně domov je.
Doufali jsme, že minimálně stejně tak zajímavé bude cestování s babičkami z domova seniorů do míst, kde prožily své dětství, i tam, kde žijí nyní. To, že půjde o poutavé povídání, jsme tušili. Ale upřímnost výpovědí, skromnost a smysl pro humor byly velkým zážitkem i pro nás za kamerami. Všem, kteří se tohoto projektu zúčastnili, moc děkujeme!
>>> Fotografie z promítání a vernisáže

Před Vánoci v druhé třídě / přidáno 14. 1. 2008

  • Návštěva Klubu deskových her Vrtule
    V polovině prosince vyjela skupinka druháků a jejich blízkých do herny Vrtule ve Valašském Meziříčí. Zahráli jsme si Carcasssonne, Tik tak bum, Jungle speed, Dvoranu děsu, Labyrint, Věž i Twister a prožili příjemné dvě tři hodinky, které rychle utekly.
  • Vánoční besídka
    Tady je několik málo fotografií z besídky – hrálo se divadlo, zpívaly se koledy, rozbalovaly se dárečky … a skotačilo se a povídalo, dokud nenastal čas vyrazit zasněženými ulicemi domů.

PF 2008 / přidáno 22. 12. 2007

Hodně štěstí, zdraví a radosti po celý rok 2008 Vám přejí žáci a učitelé Sedmikrásky!
>>> Novoročenka a její vznik
>>> Podrobnosti

Listopad v 1. třídě / přidáno 22. 12. 2007

Obrázky z párátek 1. 11. 2007
Ve výtvarné výchově byli prvňáčci postaveni před "umělecký" úkol vytvořit obrázek z kusu látky a hromádky párátek. Výsledná díla se ukázala velice zdařilá a hodná fotografického zaznamenání.
>>> Fotogalerie

Lepení domečků 7. 11. 2007
Několik obrázků z výroby papírových domečků a jejich následného využití o přestávkách.
>>> Fotogalerie

Turnaj v miniházené 13. 11. 2007
Prvňáčci se zúčastnili turnaje v miniházené, který proběhl ve sportovní hale v Zubří. V konkurenci osmi družstev se umístili na velmi pěkném čtvrtém místě.
>>> Naši házenkáři

Adventní slavnost 2. 12. 2007
Advent jsme přivítali společně s rodiči malým předvánočním rituálem.
>>> Fotogalerie


Logo ESF

ZŠ Sedmikráska realizuje od ledna 2007 do června 2008 projekt s názvem "MŮŽEME BÝT SPOLU".
Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

ESF - ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI PRO VŠECHNY!