Výlet do Prahy

13. — 15. května
Výlet do Prahy

V pondělí 13. 5. jsme brzy ráno vyrazili na cestu do Prahy. Naše první zastávka po příjezdu do Prahy bylo Národní muzeum, pro zájemce pak výstava Tima Burtona. Po přesunu na ubytování v klášteře Kapucínů nás čekala prohlídka Pražského hradu, kde nás jedna milá průvodkyně provedla chrámem sv. Víta a Vladislavským sálem. Kousek od něj se nachází okno, ze kterého byli vyhozeni pražští pánové při druhé pražské defenestraci. Poté jsme si prošli Zlatou uličku a vrátili jsme se na ubytování. Večer nás čekal samostatný průzkum Loretánského náměstí a přilehlých uliček Nového Světa.

Další den nás čekala procházka Královskou cestou, kterou jsme došli přes Karlův most až na Staroměstské náměstí, kde jsme měli možnost prohlédnout si zajímavé historické památky jako například orloj, někteří z nás si vyšlápli na vrchol věže Staroměstské radnice. Po obědě v Paládiu nás čekal odpolední výukový program na Karlově mostě a hledačka na Kampě. Pak jsme se metrem a autobusem dopravili do asijské čtvrti Sapa a k večeru jsme se vrátili na ubytování.

Poslední den jsme se projeli na šlapadlech po Vltavě. Kluci to vzali pěšky přes Petřín, my jsme se svezly tramvají. A na závěr jsme se už jenom přesunuli na Hlavní nádraží, ze kterého jsme vyrazili domů.

Hanička a Julinka