Čtvrťáci o škole v přírodě

02. — 05. května
Čtvrťáci o škole v přírodě


Vyjeli jsme autobusem do Budišova nad Budišovkou, kde nás uvítala velká budova a spousta místa kolem. Dozvěděli jsme se, že budeme cestovat kolem světa, každý půlden strávíme na jiném světadílu.


A je to tady, Evropa. Willy Fog se vsadil o 5 tisíc liber, že za 80 hodin obcestuje celý svět a hned nato se rozneslo, že byla vykradena banka. My agenti jsme se vydali po stopách a našli popisy hledaných osob. Podle popisu jsme jednoho člena skupiny převlékli a vyfotili do policejní kartotéky.


Hned druhý den jsme dojeli do Afriky. Od domorodců Masajů jsme se naučili vyrobit bubínek, chrastítko, tvořili jsme masky a ozdoby. Jako praví Afričané jsme lovili divoká zvířata a přenášeli vodu v kelímcích.


Ve středu jsme šli po obědě na rozhlednu Halačku, která stála na kopci Kopřivná. Až jsme se vrátili, dali jsme si rizoto, které jsme jedli hůlkami (ocitli jsme se totiž v Asii). Potom večer jsme vyráběli čínské draky z kartonu a látky, se kterými jsme šli k ohni. U ohně jsme zpívali a opékali špekáčky.


Po snídani vyšlo další číslo Londýnské drbny (místní deník). Willy Fog se dostal do Austrálie, kde zmizely koaly. A tak začalo hledání koal. Před odpoledním klidem byl napsán řád na puding (barevnou trampolínu). Na hřišti jsme hráli Želvy a Vlajky, před budovou se tvořily ježury.

V Americe jsme se vydali hledat poklad Apačů. Nejdříve jsme rozluštili zprávy plné rébusů a šifer, a potom vyrazili na cestu lesem. Jak jsme došli na konečnou, hledali jsme poklad. A ten poklad byly pozlacené kameny.


Willy Fog sázku vyhrál. Do Londýna se vrátil s úderem zvonu, hned jsme se ocitli na burze, za „babky“ (peníze ze sázky) jsme vydražili mnoho věcí.


Když to shrneme, ubytování, kuchyně, program - všechno se nám líbilo. A nejvíc ten puding!