Škola v přírodě

02. — 05. května
Škola v přírodě

Na začátku měsíce, v úterý 2. 5., jsme se vydali s druhým stupněm na školu v přírodě. Ubytovali nás v penzionu Zátiší v Komorní Lhotce. Ubytovna se skládala ze dvou větších budov, v nichž v jedné bydleli šesťáci a v druhé jsme byli my, sedmáci a deváťáci.

Celý program byl založen na tématu olympiády/paralympiády. Hned po příjezdu jsme začali s první hrou, ta byla pouze po třídách. Později si nás však učitelé rozdělili do jednotlivých týmů, ve kterých jsme zůstali až do konce výletu. V týmech byli většinou dva až tři lidé z jedné třídy. Týmů bylo celkem sedm, červení, oranžoví, žlutí, zelení, modří, fialoví a černí. Každý tým si měl vymyslet jméno, pokřik a vyrobit maskota.

Další program se pak odvíjel od tématu. Totiž, závěrem celého výletu bylo nechat týmy utkat se v souboji v jednotlivých disciplínách. Nejprve jsme si ale museli všechny disciplíny ozkoušet a přijít na nejlepší taktiku. V průběhu týdne jsme na disciplínách postupně pracovali, až jsme měli na závěr nominovat svoje spolubojovníky na každou disciplínu. Poslední den tak proběhl v duchu soupeření a snahy dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Celá škola v přírodě však nebyla jen o paralympiádě. Během zájezdu jsme byli na delší procházce místní krajinou, mohli jsme si projít stezku odvahy, kterou pro nás připravila 9. třída, nebo si chvíli posedět v solné jeskyni. 

Nakonec si pro nás lehce opožděně přijet autobus a my mohli jet domů.  

Dita Lajšnerová, 8. třída