Adaptační kurz VI. třídy

08. — 10. září
Adaptační kurz VI. třídy

Abychom se sžili s novými spolužáky, novou paní učitelkou třídní a některými učiteli z druhého stupně, vyrazili jsme společně na třídenní pobyt v minizoo ranči Horečky u Frenštátu p. R. Celý první den jsme strávili na cestě. Na ranč jsme šli pěšky po modré turistické značce přes Kamenárku a kolem pramene Jičínky. Cestou jsme hráli různé hry, většinou s batikovanými šátky, které jsme si sami nabarvili. Někteří z nás si cestou sáhli se silami na dno - ten kopec byl hrozný!!! Ale odměna, v podobě oddechu na ranči, byla zasloužená. Krásné ubytování ve stanech s podsadou nebo chatičkách. Čekali na nás kozy, ovce, oslík, klokani, pštrosi a spousta dalších zvířat. Nejlepší byla morčata a králíčci - k těm jsme mohli do výběhu, vzít si je do náruče, pohladit si je. Večer byl táborák. Na kytaru hráli náš bývalý pan učitel třídní z 5. třídy Jirka Krajča a náš nový pan učitel hudební výchovy a českého jazyka Dan Stibor.
Druhý den jsme šli na procházku k řece Lubině a odpoledne na nás čekalo střílení z airsoftové pistole na terč, ježdění na koni a motorové čtyřkolce a jedno velké překvapení. Na ranči uměle odchovávají klokaní mládě, holčičku Sissi, a my jsme si ji mohli pochovat, pohladit a dokonce nakrmit z kojenecké lahve. Večer nám u táborového ohně majitel ranče vyprávěl zážitky z cesty do Afriky a my jemu vtipy.
V pátek jsme se sbalili, uklidili tábořiště a přes Horečky, kolem skokanských můstků šli do Frenštátu na autobusovou zastávku, odkud jsme odjeli autobusem domů.