Gruňwald 2022

22. — 25. března
Gruňwald 2022

V druhé půli března úspěšně proběhl lyžařský výcvik druhého stupně na Starých Hamrech, Gruni. Dostavil se i sníh. Spíše tedy na nás ještě počkal. A tak se lyžaři i snowboardisté zdokonalovali pod ostrým jarním sluncem v náročném sjezdovém terénu. Stálo to za to, pokroky byly místy opravdu velké. S potěšením jsme zaznamenali i účast skokanů výcviku, rozumějte těch, co se na lyžích a snowboardu skokově vypracovali z nulových schopností k samostatnému zdolání sjezdovky. Vždycky se dá začít! O to líp ve správné partě a se zábavou.
Závěr každého dne patřil společnému programu, během kterého padaly nové školní rekordy. Třeba ve výšce postavené věže ze sirek, času stráveném ve stoji na jedné noze nebo v rychlosti vypití sklenice vody za 6 sekund. Zkuste si! Stihli jsme turnájek v pingpongu. A jeden z večerů nás lapil v únikové hře. Nechyběly ani tanečky na diskotéce a kino.
Dobrovolný závod ve slalomu, dobrovolně v retro kostýmu, uzavřel naši lyžovačku. Bojovalo se nejen v rychlosti, ale body padaly i za umělecký dojem z jízdy. Účast byla hojná, čísla padala vysoká, při předváděných tricích se tajil dech, a oblečky z dob dávno minulých byly pastvou pro oči ??. Počet zaslouženě rozdaných diplomů byl značný. Cesta zpět přes hřeben pěšky k busu by se dala nazvat poetickou vycházkou, a pak šup šup domů.

Přežili všichni, děkujeme dětem i týmu pedagogů a instruktorům.