V 1.třídě se nenudíme

01. března — 01. května
V 1.třídě se nenudíme

Cvičíme, hrajeme si a trénujeme ve třídě rovnováhu. Máme radost z darovaných "králíků". V prvních dnech jara zkoumáme jarní rostlinky - jejich listy, barvu a tvary. Při prvouce venku se ve skupinách učíme poznávat čas na námi vyrobeném ciferníku a poznáváme tvary písma, píšeme písmenka na asfaltové dráze a hrajeme různé hry s vytvořenými slovy.
Také jsme přespali ve škole a ráno nás čekalo setkání s ochránci přírody ze Záchranné stanice zvířat z Bartošovic. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého ze života létavců (především netopýrů), lesní zvěře i domácích mazlíčků. Velmi nás potěšilo, že jsme mohli vzít do ruky kunu, králíky a morčata.
Při výuce tvoříme výrobky z různých druhů materiálů: dřevěné domečky se zahrádkou  a příslušenstvím se nám vydařily. Radost maminkám ke "Dni matek" udělalo námi vyrobené 
3D přání.
V první polovině projektu "Motýlí farma" jsme pozorovali proměnu píďalky v housenku a housenky v motýla. Naši motýlí "předjezdci" vylétli 10. 5. k oblakům ke své další životní pouti.
Ve druhé polovině tohoto projektu jsme začali sledovat tuto proměnu každý u  vlastního motýlka, kterého si vyživýme a "vychováme" ve svém "motýlím inkubátoru".
Už teď jsme zvědaví, jestli ti naši "drobečci" (kterým jsme dali jejich vlastní jméno) budou babočky admirál (jako předjezdci), nebo zda to budou žluťásci, bělásci, okáči nebo otakárci...?
No necháme se překvapit!