Zahájení školního roku

01. září
Zahájení školního roku

První školní den slovy dětí. Zatím 6. třída. Další příspěvky připojíme v týdnu.

Na čtvrtek 1. září jsem se moc těšila, konečně se uvidím s mými kamarády a poznám nové spolužáky. Když jsem přišla do školy, nevěděla jsem, kam mám jít. Všimla jsem si, že všichni jdou na školní zahradu, tak jsem je následovala. Z okna jsem zahlédla davy lidí, ale nikde ne moji třídu. Nu což, když na tu zahradu nepůjdu, tak je asi ani nenajdu. Vešla jsem na zahradu celá rozklepaná, v davu jsem zahlédla Natyho, který je nejvyšší z naší třídy. Tak jsem k němu pomalu došla a kolem něho stála naše třída, oddechla jsem si. Pak sem zašla za Týnkou a za Liduškou. „Ahoj, neviděli jste tu Sáru?“ zeptala jsem se. Odpověděli mi, že ji tu neviděli. Aha. A odešla jsem. Prohrnovala jsem si cestu davem, a najednou naproti mně stojí Sára. „Ahoj!“ zařvaly jsme na sebe a obejmuly jsme se. Taky jsme vzadu zahlédly novou holku, která k nám měla přijít, šly jsme se s ní seznámit. „Ahoj,“ řekli jsme na pozdrav. Byla trochu vyděšená, tolik lidí, tolik nových tváří, tak jsme se jí zeptaly, jak se jmenuje. „Marky.“ „Já zase Vendy a tohle je moje kamarádka Sára.“ Tak jsme šly zase dál pozdravit našeho třídního učitele. Měl zlomenou nohu, tak s námi nemohl jít na zítřejší školní výlet. Pak jsme se všichni utišili a zpívali jsme naší školní hymnu. Poté pan ředitel představil učitele. Pak učitelé, co už tady na Sedmikrásce neučí, vylezli na pingpongový stůl a rapovali, jak to tady na Sedmikrásce bylo super.

(Vendula Čápová, 6. třída)

Dneska je první školní den, do školy už jsem se moc těšila, přeci jen jdu na druhý stupeň a kámoši už čekají.  Na začátku jsme společně zpívali písničky, vždy mi to přináší dobrou náladu a slyšet všechny zpívat je prostě krásný pocit. Po takovém uvolnění přišlo rapování učitelů, kteří naši školu už bohužel opustili, byla to opravdu sranda a vidět je po tak dlouhé době bylo fajn. Po tomto vystoupení jsem se už konečně našla s mými kamarády, po těch známých tvářích se mi už moc stýskalo. Poprvé jsem taky viděla svého nového učitele, předtím jsem ho jen potkávala na chodbě nebo při jediné hodině, teď už se můžu těšit na společné hodiny anebo na můj nejoblíbenější sloh. Když hudba utichla, vydala jsem se s mými spolužáky do třídy, první den jsem si opravdu užila.

(Sára Posadová, 6. třída)

Prvního září se celá škola sešla na školní zahradě. Našla jsem si nové kámošky a seznámila se se mnou Vendy. A kámošky mi pomohly ve třídě.

(Markéta Bártková, 6. třída)

Prvního záři jsme všichni přišli do školy. Hned jak jsme přišli, vyhlíželi jsme kamarády. Všichni jsme se na velké školní zahradě pozdravili. Pak pan ředitel všechny svolal a začalo se zpívat, pak začal přestavovat učitele. Když už zpíváni bylo u konce, zničehonic začala hrát další hudba, byli to rapující učitelé, všichni tančili a tleskali do rytmu, zkrátka jsme se bavili. Potom jsme se vrátili do svých tříd, každá třída měla nějaký program, my měli zvěrokruh, měli jsme si o sobě ve skupinách podle našich znamení říkat věci, které jsou pro nás typické. Když to celé skončilo, šli jsme na oběd, kde jsme si povídali o zážitcích z prázdnin. 

(Štěpán Orság, 6. třída)

Video s písničkou „Staré páky“